+420 602 307 835 +420 602 307 836 asap@asap-rentcar.cz

Autopůjčovna je připravena na hlavní sezonu. Všechny vozy jsou přezuté na letní pneumatiky a prošly servisní kontrolou. https://carrentalprague.cz/autopujcovna-je-pripravena-na-hlavni-sezonu-vsechny-vozy-jsou-prezute-na-letni-pneumatiky-a-prosly-servisni-kontrolou-vozovy-park-take-stale-doplnujeme-o-nove-vozy/ https://carrentalprague.cz/autopujcovna-je-pripravena-na-hlavni-sezonu-vsechny-vozy-jsou-prezute-na-letni-pneumatiky-a-prosly-servisni-kontrolou-vozovy-park-take-stale-doplnujeme-o-nove-vozy/ https://carrentalprague.cz/autopujcovna-je-pripravena-na-hlavni-sezonu-vsechny-vozy-jsou-prezute-na-letni-pneumatiky-a-prosly-servisni-kontrolou-vozovy-park-take-stale-doplnujeme-o-nove-vozy/Vozový park také stále doplňujeme o nové vozy.

ASAP už má přezuto

Průměrné denní teploty se u nás již delší dobu pohybují nad 7 stupňů C, tedy nad doporučenou teplotu pro použití zimních pneumatik.  Ze zákona však bylo zimní obutí automobilů povinné až do 31. března na velké části dálnice D1 a dle nové vyhlášky Ministerstva dopravy dokonce do 21. dubna na úsecích ve vyšších polohách osazených dopravní značkou Zimní výbava. Po tomto datu se mohl i ASAP Rent a car pustit do přezouvání svých vozů ze zimních na letní pneumatiky těch nejkvalitnějších značek. Současně s přezutím pneumatik došlo i k vyvážení kol, ke kontrole technického stavu vozidel a k doplnění provozních kapalin.

Nyní jsou tedy všechny vozy kompletně připraveny na letní sezónu. Zbývá si jen rezervovat navigaci a nosič na kola, pak může Vaše první dovolená s ASAP Rent car začít.

Výhody užití letních pneumatik oproti zimním v letním období:
– Vůz je stabilnější a brzdná dráha kratší.
– Náklady na pohonné hmoty jsou nižší.
– Ve vyšší rychlosti je jízda tišší.
To vše díky menšímu počtu lamel ve vzoru pneumatik a složení výrobních směsí, které zajišťují správnou tvrdost pneumatik i při vyšších teplotách.